Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křeček syrský- Informace

Křeček syrský

 

Křeček syrský

  • Délka života: 2-3 roky

  • Velikost: 200 mm

  • Pohlavní dospělost: samec 10 týdnů, samice 16 týdnů

  • Délka březosti: 15 - 17 dní

  • Počet mláďat: 5 - 10

  • Původ: suché stepi a pouště Blízkého východu

Popis:

Původní barva srsti byla žlutohnědá (zlatá), spodek těla bílý. V zajetí byly vyšlechtěny různé varianty barvy i délky srsti. Samice mají delší ocásek a plošší zadeček, samci mají zadeček kulatější, také řitní otvor je vzdálenější a u dospělých jsou viditelná varlata.

Ubytování:

Klec nebo terárium, kdy minimální velikost 600 x 250 x 300 mm.
Úkryt: dřevěný nebo keramický domeček, pozor na plastové!!! Na stěnách se sráží vlhkost a křeček tím trpí. Jako podestýlka jsou vhodné hobliny případně kukuřičná podestýlka. Různé hračky a prolézačky.
NIKDY NE: Kovová kolečka na běhání. Mohou křečkovi zlomit vaz, utrhnout hlavu, přelámat nožičky.
Nezbytná péče: Každodenní fyzický kontakt, je dobře ochočitelný, i když některé se nepodaří odnaučit kousat. Dlouhosrsté varianty potřebují kartáčovat srst.

Chování:

Jsou aktivní hlavně v noci, žijí samotářsky. Samci a samice se setkávají jen v době páření. Mimo tento čas se napadají a jsou schopní protivníka ukousat. Křečci jsou obratní lezci a skokani. Mají ve zvyku kálet jen do jednoho rohu, jsou schopni naučit se chodit na křeččí záchod. Ve volné přírodě se vydávají za potravou daleko, nacpou si ji do lícních toreb a odnesou do nory.

Krmení:

Semena a zrní (pšenice, oves, ovesné vločky, kukuřice, slunečnicová semínka), banán, hrušky, jablka, jahody, hroznové víno, vlašské ořechy, lískové ořechy, buráky, bílé zelí, kedluben, dýně, kukuřice, mrkev, cuketa, sladká paprika, okurka, čekanka, pampeliška, vzrostlá pšenice.

Pro zpestření - vajíčko, tvaroh, tvrdý sýr, mouční červi, cvrčci, bílý jogurt.

 

krecik_syrsky.jpg

Křeček syrský

 

 

 

 

 

 

adelka6.jpg

 

                                           Křeček syrský

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 61351
Měsíc: 565
Den: 28